Inter-i fiton superderbin ndaj Milan-it

Milan-i është mposhtur në shtëpi nga Inter-i në superderbin italian me rezultat 2-3, në një ndeshje që do mbahet mend gjatë.

Skuadra e Inter-it e nisi furishëmt takimin dhe vetëm pas tre minutash lojë gjeti golin përmes Matias Vecino-s me të cilin rezultat ekipet shkuan në pushim.

Skuadra e Luciano Spaletit edhe pjesën e dytë e nisi mbarë pasi ngriti avantazhin në 0-2 pas golit të shënuar nga Stefan De Vrij në minutën 51.

Por Milan-i në minutën e 57-të ngushtoi diferencën pasi realizoi përmes Mateo Musacchio.

Por Inter-i riktheu sërish epërsinë prej dy golash dhe përmes Lautaro Martinez çoi rezultatin në 1-3 në minutën e 67-të, transmeton Reporteri.net.

Milan-i katër minuta më vonë ta ngushtoi sërish epërsinë përmes mesfushorit Tiemoue Bakayoko për 2-3, por kaq kishte fuqi, pasi nuk arriti të barazoi rezultatin.

Pas kësaj sfide Inter-i zë vendin e tretë me 53 pikë, kurse Milan-i renditet i katërti me 51 pikë.  /Reporteri.net/.