Ismet Munishi për Simeonen: I tregove “topat” para kohe

Trajneri i Atletico Madrid ishte bërë temë e diskutimit për festën që bëri në ndeshjen e parë kur fitoi 2-0 kundër Juventusit.

Por disfata në Torino ka bërë që shumë njerëz të tallen me të.

Trajneri i mirënjohur kosovar, Ismet Munishi në një postim ka thënë se Simeone festoi shumë herët.
“Ne futboll duhet te kesh karakter dhe bole, por nuk ben te ngutesh ti tregosh para kohe keto te dytat”, ka shkruar Munishi.