×
 • Sport
 • Sport

  Juventusi jep dy lojtarë për Douglas Luizin e Aston Villës

  Reporteri
  11 Qershor 2024 | 16:51

  Juventusi është afër që të arrijë marrëveshje me Aston Villën për shkëmbimin e dy lojtarëve me Dougls Luizin, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  Menaxheri i ri i Juventusit, Thiago Motta ka dhënë leje për marrëveshjen për mesfushorin brazilian.

  Me këtë marrëveshje Juventusi do të dërgojë te Villa Weston McKennie dhe Samuel Iling Jr plus 20 milionë euro.

  Vlera totale është 65 milionë euro. McKennie është vlerësuar 20 milionë, ndërkaq Iling 25 milionë euro.

  Pritet të diskutohen marrëveshjet me lojtarët.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!