Kaq gjatë mund ta lë jashtë fushave ndërhyrja “horror” që lëndoi rëndë Kanen

Futbollisti më i mirë i Tottenham, Harry Kane u detyrua të largohet nga loja në minutën e 58-të të ndeshjes kundër Manchester City.


Sulmuesi anglez pësoi një lëndim pa ndërhyrjes së ashpër nga Fabian Delph dhe sipas mendimeve të para të doktorëve, Kane mund të mungoj së paku 3 muaj, shkruan Reporteri.net

Ai do ta humb sezonin por edhe më keq mund t’i humb ndeshjet me Kombëtaren e tij në kuadër të Nations League.

Kujtojmë që mbrojtësi i Manchester Cityt as që u ndëshkua për ndërhyrjen “horror” ndaj yllit të Tottenham Hotspur./Reporteri.net