Kaq gjatë pritet të mungojë Ronaldo nëse dënohet nga UEFA

Atletico Madrid po e shqyrton mundësinë që të bëjë një ankesë formale në UEFA për ta dënuar Cristiano Ronaldon për gjestin provokativ që ai e bëri natën e së mërkurës.

Cristiano Ronaldo shënoi hat-trick ndaj Atleticos dhe pas golit të tretë ai u drejtua nga pjesa ku gjendeshin tifozët e Atleticos duke bërë gjestin që kishte bërë edhe Simeone në ndeshjen e parë në “Wanda Metropolitana”, shkruan Reporteri.net

Diego Simeone u dënua me 20 000 euro gjobë nga UEFA për gjestin e tij, shkruan Reporteri.net

Ronaldo mund të mungojë prej 1 deri 3 ndeshje nëse UEFA e shpallë fajtor dhe mund t’i humbasë të dy ndeshjet ndaj Ajax./Reporteri.net/