Kaq larg ka mbetur Ronaldo nga Messi në garë për Këpucën e Artë

Lionel Messi po udhëheqë bindshëm në garën për Këpucën e Artë europiane pasi ka lënë shumë mbrapa kundërshtarët e tij.


Kanë mbetur edhe 7 javë deri në përfundimin e sezoneve të rregullta të Ligave kryesore në Europë dhe Messi sheh rivalin e tij jetik shumë mbrapa në këtë garë, shkruan Reporteri.net

Messi ka arritur të shënoj plot 33 gola në La Liga këtë sezon për dallim nga Cristiano Ronaldo që ka shënuar 19 gola në Serien A të Italisë.

Përcjellësi më i afërt i yllit argjentinas është francezi Kylian Mbappe i cili ka realizuar 27 gola në Ligue 1.

Këta janë top 10 golashënuesit më të mirë të Europës për këtë sezon:


/Reporteri.net/