“King” James rikthen Lakers tek fitorja

Los Angeles Lakers kanë mposhtur mbrëmë Chicago Bulls me rezultat 123 – 107.

Lakers nisëm takimin në mënyrën më të keqe të mundshme duke qenë në disavantazh 34 : 16 në çerekun e parë. Pjesa e parë u mbyll me shifrat 60 – 55 në të mirë të “Bulls”.

Pjesa e dytë foli tërësisht në të mirë të Lakers të cilëve iu priu Lebron James i cili ishte më i miri në ndeshje duke shënuar një double-double me plot 36 pikë, 4 asiste dhe 10 kërcime.

James u pasua nga Caldwell-Pope i cili regjistroi plot 24 pikë dhe nga Kyle Kuzma i cili pati 21 pikë, 4 asiste e 5 kërcime.

Mbëmë u zhvilluan edhe disa takime të tjera ku u arritën këto rezultate:

Indiana Pacers  103 – 98  New York Knicks

Philadelphia 76ers  106 – 99  Cleveland Cavaliers

Dallas Mavericks  105 – 112  San Antonio Spurs

Neë Orleans Pelicians  113 – 130  Milwaukee Bucks

Denver Nuggets  133 – 107  Minnesota Timberwolves

Los Angeles Clippers  104 – 125  Portland Trail Blazers
/Reporteri.net/