Klopp flet për gjendjen e Shaqirit, befason me deklaratën

Kosovari Xherdan Shaqiri nuk u inkuadrua as të mërkurën mbrëma kur Liverpooli mposhti Porton thellë me shifrat 1-4. 


Pas lënies së vazhdueshme në stol të Shaqës mediat në ishull kanë raportuar se ka një grindje mes tyre, shkruan Reporteri.net.

Por trajneri i “Të Kuqve”, Jurgen Klopp ka mohuar këto zëra duke thënë se ka asgjë në mes tyre dhe se Shaqiri është një futbollist i rëndësishëm për skuadrën.

“Si një trajner, nuk më pëlqen të flas për këtë, por asgjë nuk ndodhi midis nesh. Ne vetëm kemi cilësi atje, dhe pastaj është paksa e vështirë nëse nuk udhëheqim. Ndonjëherë kemi vetëm 15-20 minuta për të rifituar ritmin. Ai kishte disa probleme me ijën, por tani ai është përsëri në krye”, ka deklaruar tekniku gjerman.

Ai më tej ka thuruar lavdata për punën që bën Shaqiri në stërvitje.

“Ai na ka ndihmuar shumë dhe do të na ndihmojë gjithashtu. Jam i lumtur që e kam atë”, ka deklaruar Klopp. /Reporteri.net/.