Kosova nis pjesën e dytë me ndryshime në formacion

Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes Kosovë-Danimarkë dhe rezultati vazhdon të jetë 1-0 në favor të skuadrës sonë, falë golit të shënuar nga mbrojtësi Amir Rrahmani.

Me të filluar trajneri Bernard Challandes ka bërë ndryshime në fromacion.  Në minutën e 46-të është inkuadruar në lojë Edon Zhegrova në vend të Milot Rashicës. Edhe Samir Ujkani ka hyrë në fushë duke zëvendësuar Arijanet Muriqin.

Te Danimarka hyn superylli Christian Eriksen. Ai ka zëvendësuar Leragerin. Kjaer ka zëvendësuar Christensenin. /Reporteri.net/.