Kosova publikon listën e lojtarëve për dy sfidat e muajit mars

Kosova ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë.

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë javën e ardhshme një ndeshje miqësore, para kualifikueseve në EURO 2020.

Bernard Challandes ka përpiluar një listë me lojtarët e ftuar për këto dy ndeshje ku bien në sy disa ndryshime.

Valon Berisha është rikthyer në listë, ndërsa aty do të jenë edhe Florent Hasani, Bersant Cleina dhe Bernabrd Berisha, që mungonin në ndeshjen e fundit në Ligën e Kombeve ndaj Azerbajxhanit.

Ja lista e plotë:

Portierët:

Samir Ujkani – Caykur Rizespor

Arijanet Muric – Manchester City

Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtësit:

Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb

Fidan Aliti – Kalmar

Mërgim Vojvoda – Royal Excel Mouscron

Leart Paqarada – SV Sandhausen

Benjamin Kololli – FC Zurich

Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax

Mirlind Kryeziu – FC Zurich

Mesfushorët:

Florent Hasani – Diosgyor

Bersant Celina – Sëansea

Valon Berisha – SS Lazio

Hekuran Kryeziu – FC Zurich

Herolind Shala – Vålerenga Fotball

Idriz Voca – FC Luzern

Besar Halimi – Brøndby

Arbër Zeneli – Reims

Milot Rashica – SV Ëerder Bremen

Edon Zhegrova – Basel

Bernard Berisha – Akhmat Grozny

Sulmuesit:

Vedat Muriqi – Caykur Rizespor

Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday

Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb.