Kur s’e don, s’e don: Shaqiri largohet nga Kombëtarja

Xherdan Shaqiri është larguar nga Kombëtarja e Zvicrës shkaku i një lëndimi
Zvicra do të luaj ndeshjen e parë të kualifikimeve të EURO 2020 të shtunën kundër Gjeorgjisë, ndërsa më pas do të përballet edhe me Danimarkën në shtëpi.

Por, në këto dy takime Helvtikët nuk do të mund të llogarsin në yllin e Kombëtares, Xherdan Shaqirin.

27 vjeçari nga Zhegra ka pësuar një dëmtimë në ijë dhe kështu ka humbur dy sfidat që Zvicra do t’i zhvillojë në kuadër të kualifikimeve të EURO 2020.

Ndryshe, Shaqiri nuk është aktivizuar te Liverpooli në ndeshjet e fundit në Premier Ligë, derisa deri tani me ‘Të Kuqtë’ ka realizuar 6 gola në kampionat.