Liverpool në halle kundër Bayernit, i lëndohet mesfushori kryesorë i skuadrës

Skuadra e Liverpoolit ka marrë një lajm të keq sot për ndeshjen kundër Bayern Munich që ata e zhvillojnë të mërkurën në “Allianz Arena”.

Naby Keita është lënduar në stërvitjen e fundit dhe nuk ka udhëtuar fare me skuadrën për në Gjermani, shkruan Reporteri.net

Xherdan Shaqiri është ftuar nga trajneri gjerman edhe pse së fundi ka pasur një ftohje të raporteve ndërmjet palëve.

Liverpool ka bërë publike listën e lojtarëve që do të udhëtojnë për në Gjermani:
Alisson, Mignolet, Phillips, Kelleher, Fabinho, Wijnaldum, Van Dijk, Lovren, Alexander-Arnold, Matip, Origi, Robertson, Shaqiri, Lallana, Moreno, Sturridge, Henderson, Mane, Salah, Firmino dhe Milner./Reporteri.net/