Manchester City nuk e bën hesap Swansean, rikthen rezultatin dhe kualifikohet për raundin tjetër

Manchester City është rikthyer nga një deficit prej 2-0 për të fituar ndeshjen në 2-3 në fund të takimit.

Matt Grimes dhe Bersant Celina shënuan për vendasit në pjesën e parë për ti dhënë epërsi 2-0 vendasve.

Pjesa e dyte foli tërësisht në të mirë të Manchester Cityt të cilët filluan rikthimin e tyre në minutën e 69 me anë të Bernardo Silvas.

Në minutën e 78 u akordua penallti për skuadrën e Pep Guardiolas të cilën Kun Aguero goditi shtyllën por topi qëlloi në këmbën e portjerit Nordfeldt dhe shifrat u barazuan.

Ishte Kun Aguero ai i cili kualifikoi tutje Manchester Cityn kur në minutën e 88 shënoi për t’i dhënë goditjen përfundimtare Celinës dhe skuadrës së tij


/Reporteri.net/