Manchester City po e demolon Schalken

Manchester City ka shënuar plot tre herë ndaj Schalke 04 në vetëm 45 minutat e parë të ndeshjes.

Ishte fillimisht Sergio Aguero ai i cili me një penalti në stilin “panenka” i dha epërsine vendasve, shkruan Reporteri.net

Sergio Aguero shënoi përsëri në minutën e 38 pas një asisti nga Raheem Sterling, golë ky që u desht vetëm ndërhyrja e VAR që të pranohej.

Leroy Sane në minutën e 42 shënoi për 3:0 pas një asistimi nga Zinchenko dhe kështu i dha fund dilemës së fituesit qysh në pjesën e parë./Reporteri.net/