Mësohet se a do të luaj De Jong ndaj Juventusit

Talenti i Ajax, Frankie de Jong mund të humbasë ndeshjen kthyese ndaj Juventusit, pasi u lëndua në kampionatin holandez në ndeshjen e fundit.


De Jong u largua nga ndeshja në minutën e 22-të, pasi filloi të ndjej dhimbje shtyllën kurrizore, shkruan Reporteri.net

“Ai tha se diçka nuk ishte në rregull me shtyllën kurrizore, kështu që e nxorëm nga loja që të mos i përkeqësonim gjërat më shumë. Do të shohim se sa serioze është”, ka thënë trajneri i Ajaxit Erik Ten Hag.

Kujtojmë që ndeshja e parë e çerekfinales ndërmjet Ajax dhe Juventus ka mbaruar 1-1 dhe asgjë nuk është e sigurtë sa i përket fituesit të këtij dueli./Reporteri.net/