Mësohet se çka i tha Pochettino referit kryesor në fund të ndeshjes ndaj Burnley

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino menjëherë pas përfundimit të ndeshjes ndaj Burnley që skuadra e tij e humbi me rezultat 2-1 ka sulmuar gjyqtarin kryesor të takimit Mike Dean.

Pochettino i kishte thënë disa herë në sy “ti e din se çka je” madje edhe duke drejtuar gishtin nga fytyra e Mike Dean, shkruan Reporteri.net

Pochettino është dënuar me dy ndeshje suspendim nga pankina dhe 10,000 funte gjobë nga federata e futbollit anglez FA.

“Pochettino është sjellë në mënyrë të vrazhdë, ai nuk ndalonte së thëni ‘ti e din se çka je’. Unë i kam thënë madje në disa raste të largohet, por ai refuzonte të largohej nga une dhe stafi im” ka  thënë Mike Dean./Reporteri.net/