Mësohet se me çfarë fanellash do të luajë Kosova ndaj Danimarkës

Kosova zhvillon ndeshjen miqësore kundër Danimarkës të enjten dhe pritet të luajë me fanellat e zeza ndaj tyre.

Kryesuesi i Dardanëve, Lik Berisha ka bërë të ditur me anë të një postimi në instagram ku ndër tjerash ka shkruar: “Me t’zeza për fat kundër Danimarkës”.

Kosova zhvillon nesër (e enjte) miqësoren kundër Danimarkës, e cila do të jetë si parapërgaditje për eliminatorën ndaj Bullgarisë që zhvillohet më 25 mars, në stadiumin “Fadil Vokrri”./Reporteri.net/