Messi nuk mundet në Premierligë? Ky është rekordi impresiv ndaj skuadrave angleze

Manchester United dhe Barcelona përballen sot në “Old Trafford” në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.


Lionel Messi është një ndër lojtarët që më së shumti është kritikuar jo vetëm nga mediat, por edhe nga tifozët e futbollit për faktin se Messi nuk ka luajtur kurrë në Premierligë, shkruan Reporteri.net

Përderisa Cristiano Ronaldo e ka dëshmuar vetën në 4 ligat më të forta në botë, Messi asnjëherë nuk ka marrë guximin të luaj në një ekip tjetër përpos Barcelonës. E ky fakt për shumkë do të thotë se Messi nuk mund t’ia dalë në Ligën më të fortë në botë, Premier League.

Por, rekordet flasin ndryshe. Messi ka shënuar plot 22 gola në 30-të paraqitje në përballjet ndaj ekipeve angleze.

Më poshtë keni listën e statistikave të Messit kundër skuadrave angleze:


/Reporteri.net/