Momenti kur Alvarez ‘shndërrohet në ‘Matrix’ – Duket më bukur se Muhammad Ali

Saul ‘Canelo’ Alvarez ka treguar mbrëmë në duelin me Danny Jacobs disa lëvizje të jashtëzakonshme që ngjajnë me Muhammad Ali, apo ndoshta edhe me ‘Matrix’.


Në ‘T-Mobile Arena’, në Las Vegas, Alvarez arriti të triumfonte kundër Jacobs, falë vendimit unanim të gjyqtarëve.

Meksikani dominoi duelin duke e bërë Jacobs që të dal huq në disa prej tentimeve të tij, me një mbrojtje të jashtëzakonshme.

Gjuajtje e ‘Canelo’ ishin shumë të sakta, duke bërë që Danny të nevrikoset dhe të humb ritmin e duelit.

Ishte fundi i meçit ai që e gjeti boksierin amerikan paksa më të mirë, por që në fund nuk mjaftoi për të ndalur fitoren e Alavrez.

Rezultati i gjyqtarëve ishte 115-113, 115-113, dhe 116-112 në favor të Saul, për fitoren e dytë pas kontratës me ‘DAZN’.

Por, ishte një moment special gjatë këtij dueli që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve dhe që po qarkullon në rrjetet sociale.

Një video ku Alvarez shihet duke iu shmangur goditjeve të Jacobs ka mahnitur të gjithë, pasi ajo ngjan me lëvizjet e legjendës Ali, apo ‘Matrix-it’.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell videon ku mund ta shihni atë për të cilën po flasin të gjithë adhuruesit e sporteve luftarake./Reporteri.net/