×
 • Sport
 • Sport / Miqësoret

  Nxehjen para Evropianit Shqipëria e përfundon me humbje

  Reporteri
  25 Mars 2024 | 21:01

  Shqipëria ka pësuar humbje ndaj Suedisë në miqësoren e zhvilluar në Stokholm, duke mbyllur me humbje ndeshjet përgatitore para Kampionatit Evropian që nis gjatë verës.

  Golin e vetëm në këtë takim e ka realizuar Gustav Nilsson në minutën e 62.

  Shqipëria tre ditë më herët pësoi humbje nga Kili me rezultat 3 me 0.

  Para se të nisë Evropiani, Shqipëria do të zhvillojë edhe dy miqësore të tjera kundër Lihtenshtajnit dhe Azerbajxhanit.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!