Protagonisti i intervistës më qesharake në Kosovë tallet keq me Simeonen

Tifozi kosovar i Juventusit tallet me Simeonen pas ndeshjes me Atletico Madridin

Tifozët kosovarë ishin poashtu protagonist në ndeshjen e mbrëmshme që u zhvillua në mes të Juventusit dhe Atletico Madridit.

Juventus e eliminoi Atletletico Madridin nga Liga e Kampionëve me rezultat të përgjithshëm, 3:2, për të kaluar kështu në çerekfinale.

Diego Simeone kishte bërë një veprim të pahijshëm në ndeshjen e parë, duke kapur organin gjenital para tifozëve të tyre.

Por, në ndeshjen e dytë, trajneri argjentinas mori të njëjtin reagim nga Crisitano Ronaldo, por jo vetëm.

Këtë gjë e ka bërë edhe tifozi shqiptar i Juventusit, Kristian Gashi, që ishte i pranishëm në stadiumin “Allianz Stadium”.

Në përfundim ndeshjes, Gashi kishte bërë të njëjtin veprim si të Diego Simeones, si hakmarrje nga ndeshja e parë.