Ranieri njoftohet me humbjen në krye të Romës

Claudio Ranieri ka pësuar sot humbjen e parë si trajner i Romës pasi është mposhtur nga skuadra që gjendet në fundin e tabelës, SPAL, me rezultat 2-1

Mohamed Fares hapi llogarinë për SPAL në minutën e 22

Barazoi më pas Diego Perotti me një penalti në minutën e 53.

Andrea Petagna u sigurua që 3 pikët të mbeteshin në “Stadio Paolo Mazza” pasi konvertoi në golë një penalti në minutën e 60.

Me këtë humbje Roma renditet në vendin e 5-të me 47 pikë të tubuara, 3 më pak se Inter që ka 50 në  vendin e 4-të dhe një ndeshje më pak të zhvilluar./Reporteri.net/