×
 • Sport
 • Sport

  Reali shpreh interesim për Reece James

  Reporteri
  02 Prill 2024 | 13:13

  Real Madridi ka shprehur interesim për transferimin e mbrojtësit të Chelseat, Reece James.

  Në fillim të sezonit, mbrojtësi i djathtë është kapiten i ekipit, mirëpo shkaku i lëndimeve nuk ka luajtur në shumicën e ndeshjeve.

  Për shkak të sigurimit të fondeve, pronarët e Chelseat kanë menduar shitjen e tij për një çmim prej 60 milionë funteve.

  Mirëpo sipas Fichajes, Reali ka vazhduar të monitorojë situatën.

  Klubi spanjoll dëshiron të gjejë pasardhësin e Dani Carvajalit, por për këtë pozitë pritet të mendojë më vonë sepse tani për tani cak i “Mbretërve” janë Kylian Mbappe i PSG-së dhe Alphonso Davies i Bayern Munichut.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!