Ronaldo nuk u ftua për ndeshjen ndaj Genoas, tifozët kanë një kërkesë interesante

Fansat e pakënaqur të Juventusit dhe Genoas kanë kërkuar rimbursime, pasi kuptuan se Cristiano Ronaldo do të pushoj për ndeshjen e së dielës në kuadër të Serie A.

Trajneri i Juventus Massimiliano Allegri njoftoi në konferencë për shtyp para ndeshjes se, Cristiano Ronaldo nuk do të udhëtonte me ekipin për në Marassi pas ndeshjes heroike të së mërkurës që pati kundër Atletico Madridit, shkruan Reporteri.net

Kjo bëri që në fluks i madh i thirrjeve të lajmëroheshin tek zyrja për tiketa në Genoa duke kërkuar rimbursime për biletat e blera më parë.

Ky fakt dëshmon edhe njëherë se Cristiano Ronaldo është njeriu më me influencë në botën e futbollit./Reporteri.net/