Shpërthen Kololli, shënon supergolë kundër Thun

Tjetër lajm i mrekullueshëm për Kombëtaren e Kosovës në prag të dy ndeshjeve që pritet t’i zhvillojë këtë muaj.

Kësaj rradhe vjen nga Zvicra, ku Benjamin Kololli e ka gjetur rrugën drejt golit në ndeshjen mes Zurich dhe Thun.

Ylli kosovar pas dy tentimeve arriti ta mposhte portierin mysafir, derisa ky ishte goli i nëntë këtë edicon në Superligën zviceriane. Kololli ka kontribuar edhe me pesë asiste, ndërsa është i ftuar nga Bernard Challandes për ndeshjet e marsit.