Shumë ndërhyrje të ashpra por cila nga këto iu përngjan me ndërhyrjet e Sergio Ramos

Sergio Ramos, kapiteni i Real Madridit, është njëri ndër futbollistët më agresiv në fushën e lojës, për të mos thënë lojtari më i padiciplinuar ndonjëherë.

Ai gjatë karrierës së tij ka marrë rreth 280 kartonë dhe është lojtari me më së shumti karton qoftë të verdhë apo të kuq në histori të La Ligas, Ligës së Kampionëve dhe Kombëtarës Spanjolle, shkruan Reporteri.net

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një video me ndërhyrjet më të ashpra në futbollin amator, por që shumë prej tyre ngjajnë më ndërhyrjet e Sergio Ramosit kur ai ndërhynte ashpër ndaj futbollistëve të njohur si Ronaldinho, Messi apo edhe së fundi Mo Salah.

When UFC meets football ??

Gepostet von Oh My Goal am Donnerstag, 1. November 2018

/Reporteri.net/