Skena shokuese: Tenisti i ri spanjoll rrëzohet dhe lutet për ndihmë

Skena të rënda kanë përjetuar spektatorët në një ndeshje të turneut ATP në Majami nga seria 1000, në duelin në mes të Nicole Kuhn dhe Misha Zverev.


Tenisiti spanjoll 18-vjeçar Nicola Kuhn , i cili ka lindur në Insbruk, Austri, u rrëzua dhe ra në setin e tretë, kur rezultati ishte 6: 4, 5: 7, 2:2.

Kuhn papritur ndjeu dobësi, e cila ishte parë tashmë gjatë grupit të dytë.

Spanjoll i ri sapo u rrëzua, dhe shumë shpejtë i erdhi ndihma mjekësore.

Kuhn nuk kishte forcën për të vazhduar ndeshjen dhe ai shkoi nga fusha me lot në sy, por me një duartrokitje të madhe nga spektatorët.

“Ky është një sport brutal. Shpresoj se gjithçka është e mirë me të “, shkruante në Twitter tenisisti Denis Sapovalov, dhe Kuhn’it mbështetja i erdhi nga të gjitha anët. /reporteri.net