Southgate publikon listën për ndeshjet ndaj Republikës Çeke dhe Malit të Zi, befasi të mëdha

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka publikuar sot listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet ndaj Republikës Çeke dhe Malit të Zi.

Trajneri anglez edhe njëherë ka befasuar me zgjedhjet e tij pasi edhe njëherë u ka besuar lojtarëve të rinjë, duke injoruar atyre që kanë bërë karrierë më të gjatë me “Tre Luanët”, shkruan Reporteri.net

Në listën e të ftuarve janë talentë si: Jadon Sancho, Ruben Loftus-Cheek, Sterling, Alli dhe risia e këtij grumbullimi Declan Rice.

Kujtojmë që Anglia është në një grup me Kosovën./Reporteri.net/