Steph Curry “çmend” publikun, shënon prej “Himalajeve”

Golden State Warriors janë mposhtur mbrëmë nga San Antonio Spurs me rezultat 111 – 105 në një ndeshje ku dilema e fituesit u vendos vetëm në fund të takimit.

Por, ajo çka mori gjithë vëmendjen e mediave ishte shënimi i Steph Curry nga rreth 21 metra, shkruan Reporteri.net

Kur kishin mbetur vetëm edhe 1.8 sekonda për të përfunduar çereku, Steph provoi fatin nga trapezi i tij dhe arriti të shënoj për të zgjuar publikun në këmbë.

Vlenë të ceket se Demar DeRozan ishte më i miri në fitoren e Spurs me 26 pikë, 8 asiste dhe 9 kërcime./Reporteri.net/