Supersfida Bayern-Liverpool; Kloppi lë Shaqirin jashtë formacionit startues

Bayern Munich – Liverpool është kryendeshja e natës së sotme në Ligën e Kampionëve.


Tifozët e futbollit me të drejtë presin një superndeshje dhe të gjithë sytë do i kenë tek stadiumi“Allianz Arena”, për parë se cili prej këtyre dy gjigantëve do ec tutje.

Vlen të theksohet se talenti shqiptar që luan për Liverpoolin Xherdan Shaqiri nuk do të startoj nga fillimi, andaj mbetet të shihet nëse trajneri Jurgen Klopp do e aktivizoj apo jo, trasnmeton Reporteri.net.

Kujtojmë se ndeshja e parë e zhvilluar në stadiumin “Anfield Road” ka përfunduar 0-0.
Ndeshja nis nga ora 21:00.

Formacionet zyrtae:

Bayern Munich: Neuer, Rafinha, Süle, Hummels, Alaba, Martinez, Thiago, Gnabry, James, Ribery, Lewandowski

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Henderson, Wijnaldum, Milner, Salah, Mane, Firmino.

/Reporteri.net/.