Tabela dhe golashënuesit pas dy ndeshjeve të sotme

Llapi së paku përkohësisht është ngjitur në pozitën e dytë, me 47 pikë, dy në pak se Feronikeli që nesër luan me Gjilanin dhe tri më shumë se Prishtina që është mysafire e KEK-ut.


Llapi sot shënoi fitore (3:1) ndaj Trepçës ’89 duke mbajtur hapin në garë për titullin e kampionit.Drita e ka shënuar fitoren e 11-të në këtë kampionat dhe është përforcuar në pozitën e 4-t, tani me 35 pikë. Gjilanasit sot kanë fituar ndaj Ferizajt me rezultat 1:0. Për Ferizajn kjo ishte humbja e 12-të dhe vazhdon të mbetet skuadër shumë e rrezikuar për largim nga Superliga.


Rezultatet:
Drita – Ferizaj 1:0
Llapi – Trepça ’89 3:1

E diel:
Feronikeli – Gjilani
KEK-u – Prishtina
Liria – Drenica
Flamurtari – Ballkani

Golashënuesit:
1.Kastriot REXHA – KF Feronikeli 10
2.Alban SHILLOVA – KF Flamurtari 10
3.Festim ALIDEMA – KF Llapi 9
4.Betim HAXHIMUSA – KF Drita 7
5.Martin MIRCEVSKI – KF Trepça’89 6
6.Fatih KARAHODA – KF Liria 6
7.Mendurim HOTI – KF Feronikeli 6
8.Liridon FETAHAJ – KF Liria 5
9.Basit KHALID – KF Prishtina 5
10.Mario MORINA – KF Prishtina 5