×
 • Sport
 • Sport

  Tottenhami gjen pasardhësin e Harry Kane

  Reporteri
  02 Prill 2024 | 15:31

  Tottenham Hotspur gjatë verës pritet të transferojë të paktë një sulmues – një vit që prej largimit të Harry Kane.

  Pasi realizoi 280 gola në 435 paraqitje për 14 vjet te Tottenhami, Kane u largua në drejtim të Bayern Munichut për 100 milionë euro.

  Ndërkohë, Tottenhami është varur krejtësisht nga Son Heung-min dhe Richarlison, mirëpo forma e dyshes nuk ka qenë aq e mira sa kontributi i Kane.

  Sipas CaughtOffside, Tottenahmi ka gjetur pasardhësin e sulmuesit anglez në ligën holandeze.

  Klubi londinez ka në cak sulmuesin e Feyenoordit, Santiago Gimenez dhe tashmë ka kontaktuar me holandezët për transferimin e tij.

  Tottenhami tashmë ka intensifikuar bisedimet dhe gjatë verës pritet të ketë lëvizje konkrete për sulmuesin meksikan.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!