Tragjedi në futboll: Vritet futbollisti i njohur

Sërish tragjedi në botën e futbollit pasi këtë të martë, Jorge Ivan Agudelo, vëllai i lojtarit të Cucuta Deportivo, Jonathan Agudelo është vrarë në qytetin e Medellin.


17-vjeçari u qëllua në pllakën sportive të vendosur në lagjen Cristobal në rrethin e kryeqytetit të Antioquia, shkruan Reporteri.net

Futbollisti mori katër plagë plumbash nga një burrë që hyri në objektet sportive dhe qëlloi me armë zjarri.

Agudelo u transferua menjëherë në spital nga një patrullë policore por mjekët nuk mund ta shpëtonin dhe ai vdiq disa minuta më vonë.

Për momentin shkaqet e vrasjes nuk dihen, por autoritetet tashmë kanë filluar me mbledhjen e provave material për të zbardhur arsyet e vrasjes që ka shokuar botën e futbollit.

Agudelo i cili ëndërronte të bëhej futbollist profesionist ishte lojtar i Independiente.

Kujtojmë që Agudelo bëhet futbollisti i dytë i vrarë sot pasi pak më herët Jaylon McKenzie, një futbollist 14-vjeçar ishte vrarë në Amerikë./Reporteri.net/