Trika të mahnitshme nga Mustafi – na kujton të madhin Ronaldinho

Skuadra e Arsenalit mbrëmë arriti ta mposhtë Napolin dhe kështu siguroi një biletë për në gjysmëfinalet e Europa Ligës.


Por, ajo se çka ra në sy mbrëmë ishin aftësitë teknike të Shkodran Mustafit, i cili dhuroi shoë para se ndeshja të fillonte, shkruan Reporteri.net

 

View this post on Instagram

 

@shkodranmustafi was Mustafinho in the warmup earlier ?? @arsenal

A post shared by Football • Futbol • Soccer (@tekkers) on

Ai me disa lëvizje na kujtoi të madhin Ronaldinho, i cili shquhej për lëvizje të tilla që argëtonin tifozët. Sigurisht që përpos aftësive defanzive, Mustafi njihet edhe për zgjuarsinë e tij në sulm.

Kujtojmë që skuadra e Arsenalit do të përballet me skuadrën spanjolle Valencian në gjysmëfinalen e Ligës së Europës./Reporteri.net