×
 • Sport
 • Sport

  U përjashtua nga shkolla, nuk pi alkool, humanist i madh: Fakte që nuk i keni ditur për Cristiano Ronaldon

  Reporteri
  14 Mars 2019 | 13:27

  Bota e futbollit përkulet para Cristiano Ronaldos, zonjat nga e gjithë bota shkojnë pas tij, dhe disa detaje të jetës së tij private janë pothuajse tërësisht të panjohura për publikun.


  Reporteri.net ju sjell 10 detajet më interesante nga jeta e futbollistit të njohur, të cilat dihen vetëm nga tifozët e tij më të flaktë.

  1. Ne moshën 14 vjeç, ai u përjashtua nga shkolla fillore për shkak se gjuajti një mësues me karrige!

  2. Nuk ka tatuazhe në trup sepse ai jep gjak çdo tre muaj!

  3. Ronaldo nuk pi alkool, ndryshe nga babai i tij i cili ishte një alkoolik i trajtuar që vdiq nga alkoolizmi në vitin 2005.

  4. Një nga humanistët më të mëdhenj në botë – dhuroi miliona euro ndihma humanitare!

  5. Ai luajti për Sporting kundër Partizanit në Beograd në vitin 2002.

  6. Si fëmijë, ai kishte një operacion  të rëndë të  zemrës për çka mund të mos ishte në gjendje të luante futboll më.

  7. Nofkën “qaraman” e mori kur ishte fëmijë, sepse qante kur humbte ndeshjen.

  8. Emrin e mori sipas ish-Presidentit të SHBA-ve,  Ronald Reagan. Babai i Kristianit adhuronte Reganin.

  9. Djalin e quajti sipas tij kurse identiteti i nënës nuk iu zbulua kurrë publikut.

  10. Nuk e deshën në klubin e  Birmingham sepse mendonin se nuk kishte cilësi të mjaftueshme për të bartur  fanellën e tyre./Reporteri.net

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!