×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  Austria kthen epërsinë

  Reporteri
  21 Qershor 2024 | 19:34

  Austria ka kthyer epërsinë në ndeshjen kundër Ukrainës.

  Ishte Baumgartner i cili në minutën e 66 realizoi për rezultatin 2 me 1.

  Të dy përfaqësueset e kanë nisur furishëm takimin, në të cilin u duhet fitorja për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim tutje në Evropian.

  Austriakët ishin të parët që realizuan në këtë takim. Mbrojtësi Trauner realizoi për ta ndezur takimin me Poloninë.

  Pas këtij goli është hapur loja dhe Polonia ka kthyer kontrollin teksa në minutën e 30 sulmuesi Krysztof Pyatek barazoi për 1 me 1.

  Holanda dhe Franca prijnë në këtë grup me nga tri pikë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!