×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  Austria në epërsi, Franca dhe Polonia pa gola në pjesën e parë

  Reporteri
  25 Qershor 2024 | 18:54

  Austria me autogolin e Malen ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Holandës, teksa francezët dominuan takimin me Poloninë, por nuk arritën deri te goli.

  Po zhvillohej minuta e gjashtë kur sulmuesi “tulipan” realizoi autogolin për epërsinë e austriakëve.

  Ky është autogoli i shtatë i realizuar gjatë këtij Evropiani.

  Ndërkaq, Franca e prirë nga Kylian Mbappe kishte shumë raste të mira, por bllokohej nga mbrojtja e Polonisë që është eliminuar nga Evropiani.

  Me këtë rezultat, Austria merr pozitën e parë me gjashtë pikë, një më shumë se Franca në pozitën e dytë.

  Holanda është e treta me tre pikë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!