×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  Belgjikës i anulohet goli shkaku i pozitës jashtë loje

  Reporteri
  17 Qershor 2024 | 19:20

  Sulmuesi Romelu Lukaku pas shumë rasteve të humbura në pjesën e parë, ka realizuar, mirëpo goli nuk ishte i vlefshëm për shkak të pozitës jashtë loje.

  Sulmuesi 30-vjeçar arriti të realizonte në minutën e 56-të pas asistimit të Onanas, por ishte në pozitë jashtë loje në zonën e pesë-metërshit të Sllovakisë.

  Sllovakia në pjesën e dytë është duke u mbrojtur, teksa belgët kanë iniciativën për ta barazuar rezultatin.

  Ishte Ivan Schranz, i cili realizoi në minutën e shtatë për ta zënë në befasi Belgjikën në grupin E të Evropianit.

  Anësori belg Jeremy Doku gaboi në mbrojtje dhe këtë gabim e shfrytëzoi Ivan Schranz, i cili nga topi i kthyer mposhti portierin belg Casteels.

  Portieri Casteels në minutat e fundit të pjesës së parë priti një gjuajtje të bukur nga Lukas Haraslin për ta mbajtur Belgjikën në lojë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!