×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  Ditë e vështirë për Lukakun

  Reporteri
  17 Qershor 2024 | 20:37

  Sulmuesi Romelu Lukaku nuk ka qenë në formën e tij më të mirë në ndeshjen e parë të Belgjikës në Evropianin 2024, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  Pas humbjes nga Sllovakia janë publikuar statistikat e sulmuesit 30-vjeçar.

  Atij iu mohuan golat për pozicion jashtë loje dhe për prekje të topit me dorë.

  Ndërkaq, në pjesën e parë ka humbur tri raste kur ishte i vetëm para portës.

  Sllovakia mposhti belgët me rezultat 1 me 0.

  Sllovakët tani janë në pozitën e dytë pas Rumanisë që të hënën mposhti Ukrainën me rezultat 3 me 0.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!