×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  Goli i parë i Mbappes në Evropianin 2024

  Reporteri
  25 Qershor 2024 | 19:21

  Sulmuesi Kylian Mbappe ka gjetur golin në ndeshjen e katërt të Kampionatit Evropian.

  Golin e ka realizuar vetëm nëpërmjet penalltisë në ndeshjen kundër Polonisë.

  Po zhvillohej minuta e 55-të kur Jakub Kiwior ndërhyri ndaj Dembeles për të shkaktuar penalltinë të cilën në gol e shndërroi Mbappe.

  Me këto rezultate, Franca ka shtatë pikë, gjashtë pikë Austria dhe katër Holanda.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!