×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  Laçi: Barazimi me Kroacinë na jep besim për kualifikim

  Reporteri
  19 Qershor 2024 | 17:19

  Qazim Laçi ka shprehur besim se barazimi 2 me 2 ndaj Kroacisë u ka dhënë kuqezinjve shpresë për kualifikim tutje në Evropian, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  “Ishte arritje e madhe që të marrim një pike sot. Jam I kënaqur sepse dhamë maksimumin në fushë. Ndeshja me Kroacinë na jep besim për kualifikim”, ka thënë Laçi.

  I pyetur për ndeshjen e fundit të grupit kundër Spanjës, Laçi, i cili realizoi golin e parë kundër Kroacisë, ka thënë se do të jetë ndeshje e vështirë.

  “Do të jetë ndeshje edhe më e vështirë se sot, por do të bëjmë maksimumin për të arritur deri te fitorja, por duhet të presim edhe ndeshjen Itali – Spanjë. Tifozët i kemi prapa nesh, na përkrahin, i duam edhe në ndeshjen me Spanjën dhe të gjithë bashkë mund t’ia dalim”, ka thënë Laçi.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!