×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  “Rrebesh” golash në ndeshjen mes Holandës dhe Austrisë

  Reporteri
  25 Qershor 2024 | 19:43

  Një prej ndeshjeve më të mira në grupin D është duke u zhvilluar mes Holandës dhe Austrisë.

  Të dy kombëtaret po luftojnë për pozitat e para të grupit teksa janë realizuar pesë gola.

  Katër nga golat janë realizuar në pjesën e dytë, ndërkaq dy për pesë minuta.

  Ishte Memphis Depay i cili në minutën e 75 realizoi për barazimin 2 me 2, mirëpo Marcel Sabitzer në pesë minuta më vonë me një goditje të fuqishme nga afërsia ktheu epërsinë e Austrisë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!