×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  Shqipëria me barazim mban gjallë shpresat në Evropian

  Reporteri
  19 Qershor 2024 | 17:02

  Shqipëria ka dalë me barazim nga ndeshja e vështirë dhe shumë dramatike ndaj Kroacisë.

  Kuqezinjtë barazuan 2 me 2 në një prej ndeshjeve më dramatike në këtë kampionat.

  Shqipëria kaloi në epërsi që në minutën e 11 nga Qazim Laçi, ndërkaq kroatët u kthyen në lojë në pjesën e dytë.

  Po zhvillohej minuta e 74 kur Andrej Kramariq barazoi rezultatin, por dy minuta më vonë Kroacia përmbysi rezultatin me autogolin e Klaus Gjasulës.

  Gjasula nga figura tragjike u shndërrua në hero kur në minutat shtesë të takimit barazoi rezultatin 2 me 2.

  Me këtë barazim, Shqipëria pozicionohet në vendin e tretë dhe me mundësi për të kaluar grupin e vdekjes me Spanjën dhe Italinë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!