×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  Shqipëria nuk lë pa thyer një tjetër rekord në Evropian

  Reporteri
  19 Qershor 2024 | 17:56

  Pasi theu rekordin për golin më të shpejtë të shënuar në histori të Kampionateve Evropiane me atë të Nedim Bajramit ndaj Italisë që erdhi pas 23 sekondave, Shqipëria ka thyer një tjetër rekord, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  Rekordi do të mbajë emrin e Klaus Gjasulas.

  Gjasula është bërë lojtari i parë ndonjëherë që realizon gol dhe autogol duke hyrë në lojë si zëvendësues në një ndeshje të Evropianit.

  Ai këtë e ka bërë të mërkurën në ndeshjen ndaj Kroacisë.

  Gjasula realizoi autogolin për epërsinë e Kroacisë në minutën e 67, ndërkaq në minutat shtesë ai realizoi golin për barazimin 2 me 2.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!