×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  Sllovakia befason Belgjikën

  Reporteri
  17 Qershor 2024 | 18:14

  Sllovakia ka befasuar Belgjikën që në minutat e parë të takimit, transmeton gazeta online Reporteri.net.

  Anësori belg Jeremy Doku gaboi në mbrojtje dhe këtë gabim e shfrytëzoi Ivan Schranz, i cili nga topi i kthyer mposhti portierin belg Casteels.

  Një minutë më herët, Romelu Lukaku dhe Trossard patën një mundësi të mirë shënimi, por nuk u kuptuan me njëri-tjetrin dhe portieri Dubravka kapi topin e harkuar nga anësori i Arsenalit.

  Ndërkaq, në ndeshjen e zhvilluar nga ora 15:00, Rumania ka mposhtur Ukrainën me rezultatin 3 me 0 dhe prin në grupin E.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!