×
 • Sport
 • EURO 2024 / EURO 2024

  Ukraina përmbys gjithçka, shpresë për fazën e ardhshme të Evropianit

  Reporteri
  21 Qershor 2024 | 16:44

  Ukraina ka përmbysur rezultatin në pjesën e dytë, për të mbajtur gjallë shpresat për një vend në fazën e ardhshme të Evropianit.

  Dhjetë minuta para fundit të takimit, Yaremchuk realizoi për rezultatin 2 me 1. Ai u asistua nga Shaparenko, i cili në minutën e 58 ishte autor i golit të barazimit.

  Me këtë fitore, Ukraina ngrihet në pozitën e dytë me 3 pikë, aq sa ka edhe Rumania, e cila të shtunën do të përballet me Belgjikën që humbi ndeshjen e parë kundër Sllovakisë dhe gjendet në pozitën e katërt me zero pikë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!