×
 • Sport
 • Sport / Kualifikimet

  Uellsi kundër Polonisë për një vend në EURO 2024

  Reporteri
  21 Mars 2024 | 23:16

  Uellsi me lehtësi ka mposhtur Finlandën me rezultat 4 me 1 për të siguruar fitoren në gjysmëfinalen e play-offit për Euro 2024.

  Golat i kanë realizuar David Brooks, Neco Williams, Brennan Johnson dhe Daniel James.

  Golin e vetëm për Finlandën e ka realizuar Temmu Pukki.

  Ndërkaq, në gjysmëfinalen tjetër Polonia e ka mposhtur Estoninë me rezultat 5 me 1.

  Të martën Uellsi do të përballet me Poloninë për një vend në Euro 2024.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!