Urimi special i Xherdan Shaqirit për Ramazan

Xherdan Shaqiri ka ururar ndjekësit e tij në rrjetet sociale për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.


Ylli i Liverpoolit ka publikuar një foto me mbishkrimin “Urime Ramazani”.

Xherdan Shaqiri është rikthyer të jetë në qendër të vëmendjes për mirë pasi asistoi në golin e fitores së Liverpoolit në minutat e fundit kundër Newcastle Unitedit, sfidë që përfundoi me rezultat 3:2.

Shaqiri ka një mundësi për të treguar vetën në ndeshjen e fundit të Premierligës dhe gjysmëfinalen kthyese të Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës.

Lëndimi i Mohamed Salah i jep atij më shumë mundësi të luaj në ndeshjet e fundit të sezonit.