Valencia kualifikohet me lehtësi, në gjysmëfinale përballë Arsenalit

Skuadra e Valencias ka arritur që me sukses të kalojë kundërshtarët e Villarreal, për tu kualifikuar në fazën gjysmëfinale të Europa Leagues.


Vendasit fituan me rezultatin 2-0 dhe me rezultatin e përgjithshëm 5-1, ndërsa golat u shënuan nga Toni Lato (13’) dhe Dani Parejo (54’).