Vedat Muriqi në top formë, i mjaftojnë vetë dy minuta për të shënuar golin e 11-të në Turqi

Vedat Muriqi po kalon në një formë të jashtëzakonshme së fundi.

Ai ka shënuar sot golin e 11-të në superligën turke pas vetëm dy minutave lojë ndaj skuadrës së Konyaspor.

Një gabim i mbrojtësit vendas dhe Muriqi e ka shfrytëzuar shumë mirë situatën duke kaluar ekipin e tij në epërsi, golë ky që është i 11-ti në total i cili numëron edhe 6 asistime.

Kjo formë e sulmuesit kosovar është e mirëseardhur për ndeshjet që Kosova i zhvillon ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë./Reporteri.net.